09.12.2003 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Petice za hospodářská zvířata

Dnes dopoledne předají v senátu zástupci Společnosti pro zvířata několik tisíc podpisů pod třemi peticemi. Podepsané petice přijme předseda senátního výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu, Ing. Milan Balabán.

Společnost pro zvířata podpisy sbírala několik měsíců a děkuje veřejnosti za její zájem o situaci s hospodářskými zvířaty.
Petici, žádající zákaz ustájení prasnic v individuálních boxech podpořilo 10 tisíc občanů.
Pod petici žádající zlepšení podmínek chovu brojlerů - tj. výkrmových kuřat se podepsaly 4 tisíce občanů a je nutné dodat, že lidé mohli také ústavním činitelům zasílat se stejnou žádostí pohlednice, kterých Společnost pro zvířata rozdala okolo 2 tis. Posledních 63 podepsaných pohlednic předají zástupci organizace předsedovi senátního výboru osobně.
A pro velikou podporu veřejnosti předá Společnost také 2. část sbírky podpisů pod petici žádající maximální 8 hodinovou přepravu hospodářských zvířat na jatka nebo výkrm, a to bez vyjímek. Po prvním předání této petice v roce 2001 s 12 tisíci podpisy shromáždila Společnost dalších 6 tisíc podpisů.
Proč předání senátu?
Senát bude v lednu projednávat návrh na změnu zákona na ochranu zvířat proti týrání. V jeho rámci mohou senátoři, kterým není lhostejný názor běžných občanů, podpořit návrhy vedoucí k zlepšení života hospodářských zvířat, zvířat, kterých bychom si měli velmi vážit - poskytují nám svá těla i potravu pro svá mládata (mléko).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down