28.04.2004 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po vstupu do EU hrozí nelegální obchod se zvířaty

Světový fond na ochranu přírody (WWF) varoval před obchodem s ohroženými druhy zvířat nebo druhy, s nimiž obchod není povolen, mezi zeměmi připravenými na vstup do Evropské unie a současnými členy. Obchodníci se údajně zásobili zvířaty v naději, že je po 1. květnu prodají na Západ.

Obchodníci se zvířaty, jako jsou želvy, papoušci, hadi či ještěři, by totiž podle WWF mohli využít rozdíly v obchodních kontrolách existující mezi nynějšími členskými zeměmi EU a deseti nováčky pro pašování chráněných zvířat do západní Evropy. Čeští inspektoři i policisté se podle náměstka ministra životního prostředí Ladislava Mika na nové podmínky kontrol připravili.
Čeští inspektoři, policisté a úředníci se podle Mika na novou situaci připravili. Jak sdělil, v uplynulých týdnech je v nových pravidlech školili němečtí specialisté. Kontrolních míst bude méně, to znamená, že více práce bude mít policie a inspekce. Záležet bude i na přesné evidenci.
Podle zprávy skupiny Traffic, která monitoruje nelegální obchod se zvířaty, bylo v letech 2000 až 2002 propašováno do Polska a na Maltu více než tisíc želv egyptských, z nichž mnohé jsou připraveny na prodej do zemí EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down