29.04.2003 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pod Řípem vznikl nový hřbitov

Na hektarovém pozemku pod Řípem byl nově vybudován hřbitov pro zvířata. Majitel pohřebiště Josef Mihula zde k poslednímu odpočinku uložil již čtyři psy. Kromě psů zde mohou být pochovány i kočky, želvy, papoušci i další domácí zvířata. „Všechno je za dva tisíce korun“, říká.

„Zákazníci si ale mohou připlatit za rakvičku, která stojí pět set korun. Pro zvíře zajedu, natočím vše na video, aby pozůstalí viděli, v jakém prostředí se hrob nachází,“ říká majitel, který je připraven vyhovět jakémukoliv přání zákazníka. „Jednou jsem slyšel, že někde za Prahou chtěli živou muziku. I to by se dalo zařídit, kdyby měl náhodou někdo zájem. A když by si zákazník řekl, že by chtěl v den narozenin rozsvítit svíčku, tak to také není problém,“ říká.
Myšlenka zřídit hřbitov pro domácí zvířata vznikla v době, kdy Josefu Mihulovi umřel vlastní pes. „Neměl jsem ho kam dát. Pomalu jsem ho musel vyhodit do kontejneru. To mě dost mrzelo,“ vzpomíná.
Vyřídit všechny náležitosti trvalo dva roky, během kterých musel Mihula udělat hydrogeologický průzkum a sehnat všechna povolení jako pro normální hřbitov.
Zdroj: Mf Dnes

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down