09.10.2002 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pojištěných zvířat přibývá

Zemědělci mají v posledních letech stále větší zájem o pojištění hospodářských zvířat pro případ nákaz a dalších hromadných škod, které se kromě jiných onemocnění vztahuje i na tzv. nemoc šílených krav (BSE).

Pojistnou událostí je uhynutí, utracení či nutná porážka nařízená podle předpisů o veterinární péči v důsledku této nákazy. Česká pojišťovna má na domácím trhu zemědělského pojištění více než 80procentní podíl. Ze čtyř doposud zjištěných případů BSE se tři týkají klientů ČP. Jedním z jejích zákazníků bylo například zemědělské družstvo Dušejov na Jihlavsku, jemuž loni v červnu vyplatila 3,4 miliónu korun.
Letošní zvýšený zájem souvisí především se zavedením státních dotací pro nákazové pojištění, řekl ČTK mluvčí České pojišťovny Richard Kapsa. Předepsané pojistné za toto pojištění stouplo u ČP letos meziročně o deset procent. „Velmi pozitivní roli zde sehrává 35procentní dotace z uhrazeného pojistného poskytovaná ministerstvem zemědělství pojištěným podnikům a podnikatelům," upozornil.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down