12.03.2015 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslanci podpořili novelu o zajištění financování dvou hřebčinců

Sněmovna podpořila změnu plemenářského zákona, která má zajistit další financování hřebčinců Písek a Tlumačov v souvislosti se záměrem jejich přeměny ze státních podniků na státní příspěvkové organizace.

 

Poslaneckou předlohu nyní posoudí zemědělský výbor. Hřebčince zajišťují například výkonnostní testy a posuzování koní. Hlavním zdrojem financování obou zemských hřebčinců byly dosud podle předlohy podpory z jednoho z dotačních programů ministerstva zemědělství. S ohledem na platnou legislativu Evropské unie bude program ukončen kvůli nedovolené veřejné podpoře. Bendl prosazoval sloučení hřebčinců se státním podnikem Lesy České republiky. Současná vláda tento dva roky starý návrh zamítla jako nekoncepční a plánuje přeměnu na příspěvkové organizace.
Poslanecký návrh má plemenářský zákon upravit, aby byl přizpůsoben změně právní formy hřebčinců, a tím stabilizovat jejich financování. Každý hřebčinec má podle ministerstva zemědělství dostávat příspěvek na provoz v hodnotě 18 až 20 milionů korun ročně a pět milionů na investiční dotaci.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down