16.07.2003 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Postih za uřezané rohy

Veterinárnímu lékaři, který na začátku června odrohoval 150 krav v zemědělském družstvu v Dolanech na Klatovsku, hrozí postih. Policisté, kteří se případem zabývali pro podezření z týrání zvířat, sice dospěli k závěru, že zvěrolékař nespáchal trestný čin – případ ovšem posoudili jako přestupek, za který může být dotyčný v případě uznání viny postižen mnohatisícovou pokutou.

Policisté z obvodního oddělení v Klatovech jednání veterináře kvalifikovali jako porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání a předali vyšetřovací spis na přestupkovou komisi Městského úřadu Klatovy. Přestupkové řízení by mělo být zahájeno začátkem srpna. Příslušní úředníci zatím studují podklady, které jim předala jak policie, tak státní veterinární správa. Případ vyvolal pobouření poté, co někteří zaměstnanci zemědělského družstva původně veterináře obvinili, že při zákroku nepoužil znecitlivění, a zvířata tak velmi trpěla. Později, kdy se o případ začala zajímat policie, však svoji výpověď změnili a nenašel se jediný svědek, který by potvrdil, že při odrohování nebyla použita lokální anestezie.
Sám veterinář přiznává, že několik krav po zákroku krvácelo, protože nezastavil krvácení elektrokauterem. Odůvodnil to tím, že podle jeho zkušeností se tak rány rychleji hojí, a rozhodně nepřipustil, že by zvířata po zákroku trpěla.
Zdroj: Právo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down