10.08.2007 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potraviny živočišného původu se nesmějí vyvážet z Velké Británie

V souvislosti s výskytem SLAK byla přijata relevantní opatření.

Velká Británie přijala v souvislosti s výskytem slintavky a kulhavky na svém území odpovídající opatření, která následně potvrdila Evropská komise (Rozhodnutím Komise 2007/552/ES). Mezi tato opatření patří i to, že na britských letištích kontrolují celní orgány, aby cestující ani pro vlastní spotřebu nevyváželi žádné potraviny živočišného původu.
Pro ostatní členské země EU tato zpráva znamená, že přestože britské orgány cestující při odbavení kontrolují, mohou namátkově cestující při příletu v případě podezření kontrolovat. Proto také byly naše celní orgány a policie o této skutečnosti informovány.
Vzhledem k tomu, že Velká Británie není v Schengenském prostoru, přilétají cestující na stejný terminál v Praze Ruzyni, jako cestující z nečlenských zemí. Zde jsou instalovány kontejnery na zakázané potraviny živočišného původu, které se do EU dovážet nesmějí, sem se tedy mohou zmíněné potraviny živočišného původu odkládat.
Státní veterinární správa ČR považuje za vhodné též upozornit cestující z Velké Británie, že budou na letištích britskými orgány kontrolováni, zda nepřepravují žádné potraviny živočišného původu.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down