23.05.2005 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Používání elektrických a ostnatých obojků je v rozporu se zákonem

Státní veterinární správa podle jejího tiskového mluvčího soudí stejně jako Ústřední komise pro ochranu zvířat, že používání elektrických i ostnatých obojků je nejen proti zdravému rozumu, ale je i překročením zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Ústřední komise pro ochranu zvířat při ministerstvu zemědělství připravuje stanovisko, ve kterém elektrické a ostnaté obojky zakáže nasazovat psům. Tyto pomůcky používají někteří chovatelé při výcviku v rozporu se zákonem na ochranu zvířat proti týrání. Proti výkladu ministerstva se mohou jeho odpůrci odvolat k soudu.
Používání těchto pomůcek odporuje podle Josefa Dubna i Evropské dohodě o ochraně zvířat v zájmovém chovu, kterou republika ratifikovala a vyhlásila jako sdělení ministerstva zahraničních věcí před pěti lety.
Podle zákona na ochranu zvířat proti týrání se za tento trestný čin považuje používání "podnětů, předmětů nebo bolest vyvolávajících pomůcek". Majitelé se dopouštějí týrání svých svěřenců i v případě, když u nich vyvolávají bezdůvodně stres a když je přepravují nebo popohánějí způsobem, který vyvolává nepřiměřenou bolest.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down