Povinné čipování psů v Domažlicích

V Domažlicích připravují vyhlášku o povinném čipování psů. Je zde evidováno zhruba 900 psů. Označení psů čipy usnadní zjištění majitele zaběhlých psů.

V kraji je přístup Domažlic výjimkou, kromě Plzně v žádném jiném okresním městě majitelům psů podobnou povinnost vyhlášky neukládají. Povinnost mít psa označeného čipem platí v Plzni už asi deset let. Ve městě je evidováno okolo 12 500 psů. Majitelé mají povinnost nechat očipovat každého nového psa, přistěhovaného nebo narozeného. Náklady proplácí veterinárním lékařům město. Loni bylo odchyceno 574 psů, z toho bylo 115 vrátilo majiteli, 89 psů mělo čipy.

V Domažlicích by měla vyhláška začít platit v prvním čtvrtletí příštího roku. Návrh vyhlášky nyní připravují příslušní úředníci. V návrhu bude uvedeno, zda například starší psi označení nebudou muset absolvovat. Majitelé psů platí v Domažlicích poplatek a obdrží registrační známku. Ne všichni psi ji ale nosí na obojku, a když se ztratí, městská policie jen těžko zjišťuje, komu patří. Vyhlášky o povinném čipování nemají v Tachově, Rokycanech ani v Klatovech a většinou o nich ani neuvažují.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *