16.09.2010 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozor na falešné auditory

SVS ČR nemá žádnou dohodu ani smlouvu s žádným subjektem k provádění tzv. předauditů

Státní veterinární správa ČR upozorňuje prostřednictvím krajských správ podnikatele na takové „dobráky“, kteří jim nabízejí pomoc před auditem kontrolního systému.
S problémy s falešnými inspektory se setkaly již také jiné státní dozorové orgány, nyní má obdobnou zkušenost i Státní veterinární správa. O co přesně jde? Setkali jsme se totiž s nabídkou provést zpracovatelskému podniku předaudit před auditem, který plánovala krajská veterinární správa. Audity kraje uskutečňují na jatkách a ve zpracovatelských podnicích a jde o audit systému, který podnik zavedl k tomu, aby jím vyráběné potraviny byly zdravotně nezávadné.
Takovéto povedené firmy si, samozřejmě za patřičnou úplatu, „půjčují“ dokumentaci ke kontrole a případnému „předělání“, aby podnik posléze „vyhověl“. Pak kromě jiných rizik hrozí, že v době skutečného auditu prováděného krajskou veterinární správou tyto dokumenty nebudou k dispozici.
Pozor tedy na kohokoli, kdo se zaštiťuje autoritou SVS ČR či KVS. Lze potvrdit, že SVS ČR nemá žádnou dohodu či smlouvu s žádným subjektem k provádění tzv. předauditů.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down