18.08.2004 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozor na krmení a čistá koryta!

Zejména v létě je třeba věnovat pozornost velkým rizikům při krmení hospodářských i zájmových zvířat. Kvůli vysokým teplotám, popřípadě vlhkosti může dojít u krmení k zapaření a následnému pomnožení nebezpečných mikroorganismů, k žluknutí tuků v suchém krmivu, k hnilobnému rozkladu, pomnožení plísní apod.

Proto by si ti, kdo nakupují krmení pro zvířata měli uvědomit, že prvním krokem by samozřejmě mělo být prohlédnout si etiketu s označením doby použitelnosti a druhým, co se píše o způsobech skladování. Tzv. zkazit se může při nevhodném skladování i tolik oblíbené suché granulované krmivo pro psy a kočky. Je třeba prohlédnout i jinak konzervované krmivo, nejen v obchodě, ale před použitím i doma. Například, zda nedošlo k nafouknutí konzerv, to by mohlo znamenat, že se v jejím obsahu pomnožily bakterie produkující botulotoxin. Takovou konzervu v žádném případě nepoužít!
Zkrátka, pozor na teplo a vlhko. Lidský pohled na potraviny lze aplikovat i na krmení pro zvířata.
A stejně, jako my dbáme na čistotu talířů a sklenic, je na místě, zejména při vysokých teplotách a vlhkosti, dbát u zvířat na čistotu koryt, žlabů, krmítek, napajedel, napáječek a misek na vodu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down