21.09.2004 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozor na krmení i při krmení

Po období vyšší aktivity v letním období je vhodné u doma chovaných psů či koček přizpůsobit krmnou dávku menšímu pohybu. Po krmení energetičtějším je vhodné dát přednost takovému, které obsahuje více balastu – vlákniny.

Dnes je na trhu široká škála krmení od celé řady výrobců a dovozců. Samozřejmě všechny produkty uváděné do oběhu musejí splnit hledisko zdravotní nezávadnosti, a tak musejí být i označeny. K dispozici jsou různá kompletní krmení, různé krmné doplňky a proto je s podivem, že se stále vyskytují lidé, kteří svým miláčkům v domnění, že jim dělají dobře, dávají zbytky lidské stravy, či dokonce uzeniny. To je absolutně nevhodné, protože lidská strava je jednak kořeněná a také osolená. To ve svém důsledku zvířatům škodí. U takto soustavně krmených psů či koček lze zaznamenat závažné zdravotní problémy. Například s ledvinami, játry či klouby.
Obchodníci nabízejí též různé krmné doplňky, které uspokojí chovaná zvířata i mentálně, tj. slouží i jako hračka. Jsou to například uzené prasečí uši, či různé hračky z „buvolí“ kůže apod.
Ale zde je třeba dát přece jen určitý pozor na hltavé psy. Byl zaznamenán i případ, kdy se pes začal dávit krájeným uzeným býčím penisem a musel být za velké peníze operován.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down