23.04.2007 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přes 1 500 tun hovězího masa nebylo nepropuštěno

Odeslání zásilek hovězího masa z Bulharska původem z Brazílie a Uruguaye neodpovídá veterinární legislativě EU.

Při kontrole v místě určení v mrazírnách v Dýšině zajistila Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj celkem 78 zásilek 1 528 332,38 kg hovězího masa odeslaných z Bulharska původem z různých závodů z Brazílie a Uruguaye.
Toto maso bylo dovezeno do Bulharska před jeho vstupem do EU a uskladněno v mrazírnách v Plovdivu a Burgasu, které v té době nebyly na úředním seznamu pro schválené závody.
Proto KVS pro Plzeňský kraj uložila společnosti Mrazírny Plzeň – Dýšina a.s. závazný pokyn, ze kterého pro odesilatele zmíněné zásilky vyplývá povinnost zvolit z několika možností – přijmout zpět celou zásilku, popřípadě ji použít k jiným než potravinářským účelům, nebo ji realizovat na trhu mimo EU, popřípadě ji na své náklady neškodně odstranit.
Konkrétně v příloze rozhodnutí Komise č 2007/31/ES, obě mrazírny odkud bylo maso expedováno nejsou uváděny jako zařízení schválená pro obchodování v rámci EU. Produkty z takovýchto závodů je možné uvádět pouze na intrakomunitární trh nebo vyvážet do třetích zemí mimo EU.
To, že EU schvaluje závody způsobilé splnit EU podmínky má smysl, a je to samozřejmě i předmětem kontroly dozorových orgánů všech členských zemí, tudíž i orgánů našeho státního veterinárního dozoru.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down