09.11.2001 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prescott JF, Baggot JD, Walker RD. Antimicrobial Therapy in Veterinary Medicine Third Edition. Blackwell Science, 2000. ISBN 0813807794. Pevná vazba. Odhadovaná cena 60 GBP.

Obnovené a rozšířené vydání třetí edice Antimikrobiální terapie ve veterinární medicíně obsahuje příspěvky předních autorů, specialistů v oboru. Praktičtí veterináři i studenti v této knize najdou nepostradatelné údaje z farmakologie o klinické aplikaci a účinnosti všech antimikrobiálních přípravků používaných ve veterinární medicíně.

Mezi nové kapitoly patří chov ryb a předpisy o použití antibiotik u zvířat. Kromě toho je v knize přepracováno použití krmných antibiotik jako růstových stimulátorů a použití k profylaxi nemocí zvířat ve vztahu k rostoucímu nebezpečí rezistence na antibiotika.
Kniha je zřetelně zpracována, snadno čitelná, důkladně je rozepsáno použití antimikrobiálních látek u drůbeže a dobytka, podobně u plazů a ptáků, psů i koček. Je zde uvedeno působení a interakce léků, testy citlivosti, biologická prospěšnost léků a dispozice, principy výběru léků a jejich použití. Cenné jsou četné tabulky poskytující detailní informace o dávkování, aplikaci léků a speciální úvahy o účincích antibiotik u zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down