18.05.2004 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezident Klaus podepsal zákon o komoře

Podle nového zákona o Komoře veterinárních lékařů ČR bude členství veterinářů v komoře i nadále povinné. Zákon včera podepsal prezident Václav Klaus. Kromě toho podepsal i sérii zemědělských zákonů, které souvisejí se vstupem Česka do Evropské unie.

Jedním z nich je i novela zákona o potravinách a tabákových výrobcích, která souvisí se vznikem Evropského úřadu pro bezpečnost potravin. Ten bude s národními kontaktními místy koordinovat likvidaci výskytu potravin a surovin k jejich výrobě, které představují zdravotní riziko v rámci jednotného trhu EU.
Nový zákon o rostlinolékařské péči zavede v ČR stejnou ochranu proti zavlečení chorob rostlin jako v Evropské unii. Upraví i možnost dovozu vybraných rostlin a podmínky, na jejichž základě lze dovážet určité škodlivé organismy, rostliny, rostlinné produkty a jiné předměty, například pro pokusné nebo vědecké účely.
Prezident dále podepsal nový zákon o vinohradnictví a vinařství, novelu o ochraně chmele a o hnojivech a novelu zákona o zeměměřičství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down