Příčinou homosexuality je mozek

Odborníci přišli na to, že asi osm procent domestikovaných beranů, tedy žádné zanedbatelné množství, dává při výběru sexuálního partnera přednost samcům. Američtí lékaři z univerzity v Oregonu zjistili, že homosexuální berani mají jiný mozek než berani, kteří se zajímají o ovce.

Podle studie se některé skupiny mozkových buněk kontrolující sexuální chování beranů a ovcí lišily. Tým odborníků zkoumal 27 čtyřletých ovcí – osm beranů, kteří si vybírali ovce, devět, kteří dávali přednost spíše beranům, a deset ovcí. Vědci zjistili v hypotalamu ovčího mozku se nachází hustý shluk buněk, který byl u heterosexuálních beranů mnohem větší a obsahoval více neuronů než u homosexuálních beranů a u ovcí.
Zoologové v poslední době zjišťují, že homosexualita zvířat je poměrně běžná. Veterinář Bruce Bagemihl ve své knize uvádí, že homosexuální chování bylo zjištěno u více než 450 živočišných druhů, a to častěji u zvířat ve volné přírodě než u těch, která jsou držena v zajetí.
Zdá se, že výsledky studie zveřejněné v revui Journal of Endocrinology podporují práce, které i u lidí zjistily anatomické rozdíly v mozcích homosexuálních a heterosexuálních mužů. Vedoucí týmu Charles Roselli okomentoval studii slovy, že tato spolu s dalšími studiemi výrazně ukazuje na to, že sexuální preference jsou u zvířat a možná i u lidí biologicky determinovány.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *