15.12.2015 | 11:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přikrmování ryb

Ministerstvo životního prostředí bude požadovat povolení od chovatelů ryb pro přikrmování. Počítá s tím novela zákona o vodách, která je v meziresortním připomínkovém řízení.

Chovatelé už podobnou povinnost měli před rokem 2010. Podle ministerstva životního prostředí přikrmují chovatelé příliš a voda v rybnících má potom horší kvalitu. Před rokem 2010 museli mít rybáři povolení na přikrmování od vodoprávního úřadu. Ministerstvo zemědělství v důvodové zprávě k návrhu píše, že nyní mají chovatelé ryb výjimku. Nemusí si přikrmování zejména kaprů nechávat povolovat, pokud ryby krmivo spotřebují (krmivo nesmí obsahovat nebezpečné látky). Tento návrh by se měl změnit. Připomínky k návrhu zákona bylo možné podávat do 7. prosince.

Zemědělský resort má k návrhu ještě další připomínky, například do roku 2022 by se měly zdražit odběry podzemní vody na čtyřnásobek. Ministerstvo zemědělství  navrhlo, aby se nezvyšovaly poplatky za odběr podpovrchových vod pro zemědělské podniky, které mají živočišnou prvovýrobu. Pokud novelu schválí vláda a odsouhlasí ji zákonodárci, měla by platit od roku 2017.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down