13.01.2011 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Priority Mze

V letošním roce patří k prioritám ministerstva zemědělství snižování byrokracie a zjednodušování agrární legislativy, ochrana půdy před erozí a podpora kvalitních potravin.

V letošním roce má pokračovat projekt Regionální potravina na podporu výrobců krajských specialit. Nová metodika počítá s rozšířením šesti kategorií na devět. Rozdělením kategorií dostane více kvalitních regionálních specialit šanci uspět v soutěži a spotřebitelé budou mít pestřejší výběr. Značku Regionální potravina získalo loni celkem 71 výrobků. Vybraly je postupně krajské odborné komise z 943 produktů, které se do prvního ročníku projektu přihlásily. Zájem o některé potraviny, které ocenění získaly, vzrostl až několikanásobně.
Od začátku roku platí novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, která výrazně zvýšila poplatky za převod zemědělské půdy na stavební parcely.
V červenci začne platit vládní nařízení, které má rozšířit platnost standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu (GAEC) i na mírně erozně ohrožené půdy. Farmáři budou na těchto pozemcích moci používat technologie a pěstovat plodiny, které omezují smývání ornice. Erozí je ohrožena téměř pětina z celkové zemědělské půdy v ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down