14.02.2007 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příručka osvědčených postupů – transport živých zvířat

Příručka obsahuje základní informace o rizicích transportu zvířat, stresu zvířat při přepravě aj.

Protože od 5. 1. 2007 vstoupilo v platnost nové nařízení Rady (ES) č. 1/2005 o ochraně zvířat během přepravy a souvisejících činností, a pro mnoho dopravců a přepravců jde stále o novou záležitost, vydal výbor pro ochranu hospodářských zvířat Ústřední komise pro ochranu zvířat jako doporučený informační materiál k realizaci tohoto nařízení pro dopravce živých zvířat i pro další chovatele Příručku osvědčených postupů - transport živých zvířat, ve které jsou uvedeny základní informace o rizicích transportu zvířat, stresu zvířat při přepravě, chování zvířat a nárocích na péči o ně při nakládce, přepravě a vykládce. Dále jsou uvedeny vzory osvědčení pro řidiče a průvodce zásilek se zvířaty, technická pravidla a základní požadavky vyplývající z uvedeného nařízení, včetně symbolu pro označení vozidel. Nařízení platí pro přepravu zvířat na území ČR i v ostatních státech EU.
Příručku je možné využít jako materiál pro školení zajišťované chovateli nebo dopravci, pro školení personálu shromažďovacích středisek nebo osob, které manipulují se zvířaty na jatkách. Příručka je doporučena i jako informativní vybavení osádek vozidel přepravujících živá zvířata.
Ke stažení ve formátu pdf bude od 19. 2. příručka k dispozici na stránkách Ústřední komise pro ochranu zvířat, na adrese www.ukoz.cz
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR
Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: www.svscr.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down