05.06.2002 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Příští rok v létě by měla být dokončena pohraniční veterinární stanice v Ruzyni

Nová pohraniční veterinární stanice na letišti v Ruzyni, která se bude financovat ze státních prostředků s přispěním programu Phare, by měla být dokončena příští rok v létě. Podle ústředního ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského by mohla zahájit provoz od 1. července. Přípravu nové stanice včera prověřovala Evropské komise.

„Stávající pohraniční veterinární stanice nevyhovuje vzhledem k tomu, že nemá dostatečné chladící a mrazící prostory, stejně jako karanténní prostor pro zvířata," uvedl Holejšovský. Pokud vstoupíme do unie ztratí význam pohraniční veterinární stanice na hranicích s členskými státy. V případě, že budeme přijati společně s Polskem a Slovenskem, zůstane jediná veterinární stanice právě v Ruzyni.
Na týden po 8. červnu oznámil Brusel další inspekce EK, zaměřenou na potravinářské provozy zpracovávající maso, mléko a ryby. Budou prověřovat zejména potravinářské závody, které jsou zařazeny do skupin B2 a B3, a vyhovují tedy české legislativě s menšími nedostatky. Podniky v kategorii B2 přitom exportují do nečlenských zemí EU a v B3 nevyvážejí. Mezi nimi budou předmětem zájmu inspektorů ty, které nepožádaly o vyjednání přechodných období.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down