28.05.2004 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro pas k veterináři

Kvůli stále se množícím dotazům na možnosti cestování se zvířaty, sděluje Státní veterinární správa ČR, že od minulého týdne mají již schválení soukromí veterinární lékaři k dispozici pasy pro malá zvířata. Ty mohou na vyžádání vydat zájemcům o vystavení pro jejich psy a kočky, popřípadě fretky. V pasech potvrdí to, co je potřeba, tj. zejména vakcinaci proti vzteklině a údaje o identifikaci – tetování nebo čipování.

Pokud zvíře není takto označeno, soukromý veterinární lékař je označí. Pasy jsou pak evidovány čísly, které přidělila Státní veterinární správa.
Kdo chce další informace, nechť se podívá na obsáhlou a vyčerpávající informaci na webových stránkách Státní veterinární správy ČR: www.svscr.cz, zvolit na hlavní stránce Aktuální informace, dále - Zdraví zvířat a zde je již odkaz - Cestování se psy a kočkami. Tyto informace budou průběžně aktualizovány - doplňovány o nové skutečnosti. Například je zde dvakrát do měsíce aktualizován seznam schválených veterinárních lékařů.
Zatím akceptujeme informaci o tom, že pasy budou muset mít psi nikoli od 3. července, ale až od října, jako neoficiální, do té doby, dokud nebude odpovídajícím způsobem zveřejněna. Je to však pravděpodobné. Bylo by pak dobré, aby ti, kdo si pasy zařídí již nyní, požívali ještě před případným nabytím účinnosti legislativního opatření výhod vyplývajících z jeho nabytí, to znamená, že by nemuseli při cestování do Británie, Irska či Švédska ponechat psy, kočky, či fretky v karanténě. Toto je ještě otázkou jednání.
Povinnost zařídit si laboratorní (sérologické) vyšetření krve zvířete na účinnost vakcíny proti vzteklině pro cestu zpět do EU z nevyjmenovaných nečlenských zemí trvá.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down