16.05.2002 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proběhlo další jednání o státní zakázce

Okolo takzvané státní zakázky se stále vedou diskuse. Jde totiž o to, které veterinární úkony a které veterinární akce bude platit stát. Je to logické, protože státní měšec má omezené množství peněz. O tomto problému jednal v uplynulých dnech Josef Holejšovský, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR s Františkem Špručkem, prezidentem Komory veterinárních lékařů ČR a jeho zástupcem Jiřím Krabičkou.

Nebylo to první, ani poslední jednání, všichni se dohodli, že nejde o uzavřený proces, stále je co vylepšovat. Státní veterinární správa souhlasí a je ochotna akceptovat názor chovatelských svazů reprezentovaný jejich představiteli na představenstvu ČMSCH (Českomoravského svazu chovatelů), aby SVS hradila veterinární, diagnostické a profylaktické úkony nikoli soukromým veterinářům, ale zemědělcům proti potvrzení soukromým veterinářem o provedení úkonů. Zemědělci by si pak sami dohadovali ceny se soukromými veterinárními lékaři.
Je třeba najít logický a srozumitelný způsob jak nejen zaplatit veterinární úkony, ale jejich prostřednictvím zajišťovat zdraví zvířat a potažmo i zdravotně nezávadné maso, mléko, vejce, med a ostatní živočišné produkty a výrobky z nich.
V podstatě jak SVS, tak KVL chápou úhrady veterinárních úkonů a veterinárních akcí jako „dotace“ zemědělcům distribuované přes SVS ČR na základě provedených zdravotních zkoušek.
Nyní je potřeba tento úmysl dovést v součinnosti s ministerstvem zemědělství do podoby, aby jej bylo možné realizovat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down