15.10.2003 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Problém ovcí na lodi stále nevyřešen

Na Blízký východ se v nejbližších dnech chystá australský ministr obchodu Mark Vaile, aby se pokusil vyřešit otázku více než 50.000 australských ovcí, které zůstaly na lodi poté, co je Saudská Arábie ze zdravotních důvodů odmítla.

Jeho úkolem bude nejen vyřešit, co dál s postupně hynoucími ovcemi, ale také napravit škody, které odysea bludných ovcí napáchala na australském exportu hospodářských zvířat, píše agentura AFP. O ovce ani zdarma nemá zájem dalších 30 zemí, kterým je nabízel nejdřív majitel a poté Austrálie, která ovce odkoupila zpátky. Loď, která je zaregistrována v Nizozemsku, kotví v současnosti v Kuvajtu.
Australští ochránci zvířat nyní požadují, aby byly ovce utraceny přímo na lodi, a ukončilo se tak jejich trápení. Jejich porážku požadují také australští farmáři, kteří se bojí, že ovce zavlečou do Austrálie stomatitidu, kvůli které je Saúdská Arábie odmítla přijmout.
Případ ovcí strádajících a postupně hynoucích na moři vyvolal novou diskusi o tom, zda je přijatelné přepravovat tímto způsobem živá zvířata a zda by neměla Austrálie úplně zastavit svůj vývoz ovcí, který představuje ročně obchod v hodnotě 125 milionů amerických dolarů.
Arabští zákazníci ovšem požadují ovce živé, aby je mohli upravit podle svého požadavku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down