Prodejny potravin budou moci získat novou certifikaci

Prodejny potravin, které nabízejí alespoň 60 procent českého zboží, budou moci usilovat o novou značku kvality. Bude ji udělovat Asociace českého tradičního obchodu.

O udělení dvouletého certifikátu rozhodne na základě auditu prodejny předsednictvo asociace českého tradičního obchodu (AČTO). O certifikát má v současné době zájem zhruba 50 prodejen. Předpokládá se, že certifikát získá až desetina prodejen asociace, tj. zhruba 700 obchodů. Jednomístné prodejny na vesnicích novou certifikaci vítají, vidí v ní tržní výhodu. Prodejna bude muset certifikaci platit, příspěvek se odhaduje do 5000 korun. Nezávislá firma bude kontrolovat úroveň prodejny uvnitř obchodu i venku, chování personálu i sortiment prodejny. Certifikaci nedostanou zahraniční firmy, či společnosti, které mají zahraničního vlastníka nebo kapitál. Z velkých nadnárodních řetězců se do certifikace nebude moci zapojit žádný.

Pokud obchod kritéria splní, bude mít označení Tradiční český obchod – certifikováno Asociací českého tradičního obchodu. Před nadnárodními řetězci by mohla evropský trh chránit legislativa na celoevropské úrovni.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *