07.01.2003 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesor Jaroslav Kábrt oslavil stovku

Rovných 100 let se v pátek dožil bývalý profesor Jaroslav Kábrt, nejstarší žijící český zvěrolékař, který dlouhá léta působil na Vysoké škole veterinární v Brně, nynější Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno. Je posledním člověkem, který osobně znal zakladatele brněnské univerzity Edvarda Babáka.

Prof. Kábrt patří mezi respektované odborníky v oboru výživy zvířat. Zamiloval si koně, na kterých ještě před pěti lety občas jezdil, a dodnes i ve svém požehnaném věku je chodí do jízdárny na Veveří ulici v Brně navštěvovat. „Narodil jsem se v Praze a ve svých 12 letech jsem si umínil, že budu zvěrolékařem. Přesto, že všichni říkají, jak jsem byl skvělý odborník, tak sám musím přiznat, že se mi ne všechno dařilo a občas jsem i zazlobil. Každopádně díky dobrým spolupracovníkům se mi povedlo udělat kus poctivé práce,“ řekl pro tisk Jaroslav Kábrt, který se těší plnému zdraví. „Žádný univerzální recept neexistuje, každý si jej dělá sám. Moc jsem nekouřil, pil jsem mírně, všeho jsem zkusil, malé hříšky jsem měl taky, dělal jsem i chyby. Bible přece říká: všeho zkuste. Co dobrého je, toho se držte,“ uzavírá s úsměvem.
Čerstvému jubilantovi, který je současně nejstarším občanem brněnských Vinohrad, přišli popřát jak zástupci radnice, tak brněnského magistrátu, zástupci Veterinární a farmaceutické univerzity Brno a jeho bývalí kolegové.
Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) českému vědci k jeho jubileu poslal osobní dopis, ve kterém mu nejen popřál, ale zvýšil mu i důchod o 1000 korun.
Zdroj: MfD, Právo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down