24.01.2003 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Profesor Kábrt získal čestné doktoráty

Oslava nedávných stých narozenin nejstaršího veterinárního lékaře u nás, emeritního profesora VFU Brno Jaroslava Kábrta, proběhla včera v aule Veterinární a farmaceutické univerzity Brno. Na slavnostním zasedání Vědecké rady VFU Brno přijal profesor Kábrt nejen řadu gratulací, ale i titul doktor honoris causa.

Prof. Kábrt se nejprve zabýval fyziologií, ale zájem o chov a výživu zvířat ho přivedl na ústav výživy k profesoru Hůrovi. Prof. Kábrt svou prací položil základy nutriční prevence a upozornil na metabolické poruchy zvířat. Za zásluhy v oboru výživy zvířat mu rektor VFU Brno prof. Suchý a poté i rektor Univerzity veterinárskeho lekárstva prof. Cabadaj udělili čestný titul doktor honoris causa.
K blahopřání k životnímu jubileu se připojili současní akademičtí pracovníci VFU Brno, zástupce ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity, České akademie zemědělských věd, Výzkumného ústavu veterinárního lékařství, Jihočeské univerzity, Státního veterinárního ústavu v Brně a řada dalších. Blahopřejný dopis prof. Kábrtovi zaslal ředitel SVS ČR Dr. Holejšovský.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down