07.12.2010 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Propad živočišné výroby budou řešit týmy na MZe

Pokles živočišné výroby vyvolává nerovnováhu celého zemědělství

Koncem listopadu byly na Ministerstvu zemědělství (MZe) ustanoveny čtyři pracovní skupiny, které budou řešit dlouhodobý propad živočišné výroby v ČR.
Týmy by měly během prvního čtvrtletí příštího roku předložit konkrétní návrhy řešení nejvážnějších problémů chovu prasat, přežvýkavců, drůbeže a koní. První návrhy by experti měli podat do poloviny prosince.
Živočišná produkce se u nás v posledních letech průběžně snižuje, rostlinná stagnuje. Soběstačnost státu u většiny živočišných komodit klesá.
Zachovat, nebo zvýšit stavy všech druhů hospodářských zvířat si klade za cíl také Vize českého zemědělství po roce 2010, dlouhodobý strategický dokument ministerstva.
Pokles živočišné výroby vyvolává nerovnováhu celého zemědělství. Klesá odbyt krmných plodin a růstu obilných polí na úkor ploch dříve tradičních brambor, cukrové řepy a pícnin, tím dochází k nadprodukci obilí, které bylo v loňském roce vyvezeno v množství 1,7 milionu tun. Větší šance pro budoucí uplatnění rostlinné produkce spočívá v jejím energetickém využití.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down