18.07.2002 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Propesko v nadnárodní skupině

Jeden z největších nadnárodních krmivářských koncernů PROVIMI se sídlem v Nizozemí investuje v České republice. “Součástí naší obchodní strategie ve střední a východní Evropě byla akvizice dvou významných českých společností. Jedná se o společnost Bohemia Safari s.r.o., která je největším českým výrobcem suchých krmiv pro psy a kočky a Továrnu na krmiva Míka a spol. se sídlem ve Veselí nad Lužnicí, největšího českého výrobce konzervovaných krmiv pro psy a kočky” uvedl Jan Scheurwater, PROVIMI pet food marketing director.

Firma se specializuje na výrobu krmiv pro hospodářská a domácí zvířata, vitaminových premixů, speciálních krmiv a pet foodu (krmiva pro psy a kočky). Zahrnuje 77 výrobních závodů ve 28 zemích světa, zaměstnává 6600 lidí a vyrábí 7 % světové produkce krmiv pro hospodářská a domácí zvířata. Roční obrat skupiny v celosvětovém měřítku činí 1,5 miliardy EUR, investice do nových výrobních závodů realizovaná skupinou v České republice jen v letošním roce přesáhla 100 mil. Kč.
Společnost disponuje výzkumným týmem PROVIMI – Research and Technology Center Brussels se 460 vědeckými specialisty na výživu zvířat a výzkum krmiv včetně technického a veterinárního know-how. Tento tým se rovněž podílel na vývoji nové receptury suchého krmiva Propesko; které je nyní na obalu označeno žlutým terčem “Nová kvalita”.
Extrudovaná krmiva Propesko a celá řada dalších maloobchodních značek je vyráběna ve zcela novém závodě v Brništi v severních Čechách, který byl postaven v průběhu roku 2002 v rámci investiční činnosti mateřské společnosti. Páteří závodu je extruzní linka Wenger X 165, která je poslední generací špičkové technologie světového výrobce extrudérů. Závod je v současné době největší a nejmodernější výrobní kapacitou ve střední Evropě. „Nové Propesko patří mezi vysoce kvalitní krmiva pro psy a kočky na českém trhu, další výrobky z nového závodu exportujeme pod různými obchodními značkami do 13 zemí Evropy,“ upřesnil obchodní ředitel skupiny Provimi ČR Ivan Heřmánek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down