Protest proti transportům jehňat

S nasazenými maskami ovcí a hlasitým bečením projevovalo šestnáct aktivistů ze Svobody zvířat před budovu slovenského ministerstva zemědělství nespokojenost se špatným zacházením s jehňaty během jejich přepravy ze Slovenska do Itálie.

Mezi protestující se přišel podívat i ministr zemědělství Zsolt Simon, za což si vysloužil potlesk. Zástupci Svobody zvířat jej vyzvali, aby se zasadil o zlepšení podmínek při transportech jehňat. „Musíme si také uvědomit, že (chov jehňat) znamená pracovní příležitosti pro naše farmáře. Slovensko chce vstoupit do EU, čímž by se měla přeprava zkrátit. Během dvou let se situace značně změnila, protože na Slovensku máme už troje jatky na porážku jehňat, které splňují normy EU,“ řekl ministr.
„Nedávno jsme sledovali transport jehňat ze severu Slovenska do italské Foggie, při kterém jsme zjistili závažná porušení legislativy. Jehňata putovala přes přechody, které nejsou vybaveny napajedly. Poprvé dostala napít a nažrat až na slovinsko-italské hranici. Zvířata jsou většinou krmena až těsně před vyložením na jatkách, aby ještě nabrala na hmotnosti,“ řekl k důvodu protestu novinářům organizátor akce Rastislav Kolesár.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *