25.04.2003 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Protesty proti pokusům na zvířatech

„Hanba vrahům" či "Zastavte ty vraždy" a hlasitý pískot vykřikovalo několik desítek mladých lidí při demonstraci proti pokusům na zvířatech v Praze. S transparenty a snímky zvířat poraněných při experimentech protestovali před sídly firem JP Morgan a Procter and Gamble, které se podle nich na těchto pokusech podílejí.

Jinak poklidná demonstrace zřejmě bude mít dohru na úřadu Prahy 1. Několik účastníků protestu totiž proniklo a demonstrovalo přímo v budově, v níž Procter and Gamble sídlí. Z okna vyvěsili transparent s oznámením, že tato firma testuje výrobky na zvířatech. Podle policistů to byl přestupek a organizátorovi hrozí pokuta.
Testování výrobků na zvířatech je podle organizátora akce Marka Červeného ze sdružení Ochránci hospodářských zvířat naprosto zbytečné a ubližuje živočichům i lidem."Chceme upozornit na to, že každý rok v laboratořích umírají na následky pokusů čtyři miliardy zvířat. Chceme upozornit na firmy, které se na pokusech podílejí, a dosáhnout toho, aby veškeré pokusy na zvířatech přestaly," řekl.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down