01.12.2003 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Proti transportům živých zvířat

Ekologická organizace Svoboda zvířat posbírala v uplynulých měsících více než 20.000 podpisů pod petici za zrušení transportů živých koní z východoevropských zemí. Minulý týden pak aktivisté prošli Prahou, aby petici předali na polském velvyslanectví. Polsko patří mezi země, odkud míří nejvíce koní na jatka do západní Evropy.

Na cestu přes pět zemí dlouhou více než 2500 kilometrů je každým rokem ze zemí východní Evropy, především z Polska a Litvy, vysláno asi 30.000 koní, kteří končí na jatkách v Itálii, Francii a Belgii. Celý transport může trvat až pět dnů. Podle aktivistů jsou při těchto transportech porušovány spousty předpisů, jsou ignorovány základní potřeby zvířat, kamiony jsou přeplněné, při nakládání a vykládání jsou zvířata bitá, koně nejsou napájeni a krmeni. Polská vláda transporty stále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.
Za tři roky trvání mezinárodní kampaně Cesta na smrt, kterou odstartovala britská organizace Viva!, se podařilo celosvětově snížit počet vyvážených koní o více než dvě třetiny původního počtu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down