02.08.2002 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Provozní doba na hranicích se zkracuje

Jak již Státní veterinární správa ČR polovině června avizovala, tak se i stalo. Tedy na hranicích, kde jsou pohraniční veterinární stanice, to znamená, kde se odbavuje obchodní veterinární zboží se zkracuje v některých případech provozní doba.

Odůvodnění – sladění pracovní doby s prací veterinářů na druhé straně hranice a zejména úspora pracovních míst. Státní veterinární správa dosud ráda delší provoz zajišťovala, dokud byly finanční prostředky. V poslední době veterinárnímu dozoru úkolů stále přibývá, ale pracovníků nikoli. Ministerstvo zemědělství přidělilo Státní veterinární správě dvacet pracovních míst, o dalších se bude jednat.
Lze říci, že s určitými výjimkami bude na pohraničních veterinárních stanicích provozní doba přes den, zejména v normální pracovní době. Těmi výjimkami budou železniční přechody, kde je potřeba zachovat provoz 24 hodinový a ty přechody silniční, které jsou nejvíce vytíženy.
Nyní je situace taková, že opětné prodloužení provozní doby na hranicích by bylo možné jedině tehdy, kdyby Stání veterinární správa obdržela jednak peníze a jednak by byl navýšen počet pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down