24.05.2024 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Průjmová onemocnění selat

V rámci Cyklu seminářů VÚVeL Academy – od výzkumu k praxi v chovech hospodářských zvířat se konal dne 23. května v zasedacím sále Výzkumného ústavu veterinárního lékařství odborný seminář zaměřený na průjmová onemocnění selat.

Cyklus odborných přednášek zahájila MVDr. Kateřina Nechvátalová, Ph.D. (VÚVeL) na téma Zdravé střevo – zdravé sele.  V další prezentaci se MVDr. Martin Faldyna, Ph.D. (VÚVeL) zabýval pasivní a aktivní imunitou ve střevě selat. Aktuální průjmová onemocnění odstavovaných selat v ČR, diagnostiku a prevenci uvedla MVDr. Linda Czanderlová, Ph.D. (Sevaron, s.r.o.).

S aktuálními trendy produkce selat seznámil přítomné posluchače MVDr. Ján Matiašovic, Ph.D. (VÚVeL). Budoucnost probiotik v řešení infekcí trávicího traktu zmínil doc. RNDr. Ivan Rychlík, Ph.D. (VÚVeL). Bakterie mléčného kvašení z trávicího traktu divokých prasat jako potenciální probiotika pro selata prezentovala MVDr. Kateřina Kavanová (VÚVeL).

Aktuální přednášky moderoval MVDr, Jan Bernardy, Ph.D., garantem odborného programu byla doc. MVDr. Soňa Šlosárková, Ph.D. (VÚVeL).

Bližší informace najdete v červencovém čísle časopisu Veterinářství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down