03.07.2003 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První firmy požádaly o značku KLASA

Až do 15. července mohou výrobci potravin a zemědělských produktů požádat ministerstvo zemědělství, aby jim udělilo značku KLASA pro nadprůměrně kvalitní výrobky. Značka, o kterou si prozatím požádalo prvních devět firem, jim bude předána na Země Živitelce v Českých Budějovicích koncem srpna.

Termín 15. července je určený pouze pro firmy, které chtějí ocenění převzít na budějovickém výstavišti. Podle MZe mohou výrobci svoji žádost podat také kdykoliv později. Logo tvoří lipový list a slovo KLASA v barvách státní vlajky. Ve spotřebitelské síti by se první potraviny označené tímto logem měly objevit nejspíš v září. Značku výrobci získají na tři roky, poté mohou zažádat o prodloužení.
Firmy pro získání značky musí splnit sedm kritérií. Patří mezi ně například stanovený minimální podíl tuzemských surovin, odlišný pro různé druhy výrobků. Zpracovávat se produkt smí pouze v ČR.
Své potravinářské produkty podporují rozsáhlým marketingem nejen okolní státy Evropské unie, ale i nově přistupující země, jako třeba Polsko či Maďarsko. Pokud by ČR podobný program neměla, mohla by se po vstupu do EU ocitnout v konkurenční nevýhodě, soudí ministerstvo zemědělství.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down