17.05.2002 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

První kolo Sapardu uzavřeno

Agentura Sapard přijala v prvním kole (15. dubna - 15. května) 880 žádostí o podporu z programu Evropské unie Sapard. Celková suma dotace činí zhruba 3,1 miliardy korun. Podle informací agentury až na opatření, které umožňuje podporovat zavádění jednotné klasifikace jatečně opracovaných těl (SEUROP) a systému kritických kontrolních bodů (HACCP), poptávka všude převyšuje nabídku.

Evropská komise svěřila české agentuře správu programu předvstupní pomoci Sapard 16. dubna tohoto roku, čímž byla splněna poslední podmínka pro jeho spuštění u nás. Podepsaná je roční finanční dohoda na rok 2000 na částku asi miliarda korun včetně tuzemské spoluúčasti, dohoda na rok 2001 je před podpisem a ještě letos by měla být uzavřena i finanční smlouva na tento rok, řekl generální ředitel agentury Petr Buchal. Dotace se vyplácejí až po uskutečnění projektu, proto podle Buchala nehrozí, že bude letos nedostatek peněz. Investic, které budou v tomto roce dokončeny, zřejmě nebude tolik, aby přesáhly finanční možnosti programu, uvedl.
Na ČR připadá z evropských fondů 22,4 miliónu eur ročně (asi 680 miliónů korun). Původní časový rámec programu byl stanoven na roky 2000 až 2006. Objem finanční částky včetně české spoluúčasti činí zhruba sedm miliard korun. Další kolo by mohlo následovat začátkem září, uvedla agentura.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down