10.09.2002 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Psi a kočky v zatopených oblastech dostali 4 tuny krmiva

Provimi Pet Food ČR věnoval obětem srpnových záplav a útulkům zasaženým povodněmi téměř 4 tuny krmiva Propesko a Brasa. Humanitární pomoc čtyřnohým mazlíčkům v celkovém objemu 3 803 kg byla poskytnuta Praze, Mělníku, Litoměřicím a okresu Louny. Majitelům psů a koček, ale i útulkům pro opuštěná zvířata, daroval Provimi Holding 2 513 kg suchého krmiva a 1 290 kg masových konzerv.

"Rozhodli jsme se pomoci lidem a organizacím, kterým po povodních zůstali mnohdy právě jen jejich čtyřnozí přátelé, “ zdůvodnil krok společnosti generální ředitel Provimi Pet Food Milan Popovič a dodal: “Navíc lidé zasažení záplavami mají dost starostí sami se sebou, a proto bychom jim rádi usnadnili situaci alespoň tím, že bude postaráno o výživu jejich domácích mazlíčků.”
Do Povodňového centra v Praze 8 – Bohnicích bylo zavezeno 1 453 kg krmiva. V rámci okresu Louny bylo poskytnuto 1 150 kg krmiva Ochráncům zvířat sv. Františka z Asissi, kteří zajišťují pomoc obětem povodní v celém regionu. Dále jsou realizovány 2 dodávky 600 kg suchého krmiva Diecézní charitě v Litoměřicích a Městskému útulku v Mělníku. Kromě toho prodala společnost Provimi s výraznou slevou 1,5 tuny suchého krmiva Společnosti pro zvířata - součásti Českého svazu ochránců přírody za účelem další pomoci postiženým povodněmi.
Provimi Pet Food ČR se kromě současné pozáplavové pomoci snaží dlouhodobě přispívat organizacím, které se starají o nalezená zvířata. Odborníci na výživu psů a koček vědí, že kvalitní strava a správná péče přispívají alespoň ke zmírnění následků stresu, kterým mnohá z těchto zvířat prošla nezodpovědným zacházením svých majitelů. Provimi v České republice podporuje Útulek Technické služby Tábor.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down