17.12.2002 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Psi proti terorismu

Ruská letecká společnost Aeroflot vyšlechtila jedinečnou rasu – křížence sibiřského husky a šakala, jejíž hlavním úkolem je ochrana proti terorismu. Aeroflot tvrdí, že se mu podařilo vyšlechtit vůbec nejskvělejšího čichacího psa na světě.

Ještě před útokem na newyorská dvojčata by nad šlechtitelským počinem letecké společnosti leckdo kroutil hlavou. Dnes se mu ale nikdo nediví. Vedoucí chovatel psů Klim Sulimov ujišťuje, že nejlepší na těchhle psech je jejich naprosto dokonalý čich. Psi jsou schopni vyčenichat i výbušniny, které obyčejné zařízení není s to zjistit. A přitom přijdou mnohem levněji.
Aeroflot pokládá chov špičkových čichacích psů za nutnost. „Teroristické hrozby rostou. Proto investujeme do psů,“uvádí zástupce šéfa Aeroflotu Lev Košljakov. Aeroflot věří, že psi si na sebe vydělají sami. Plánuje, že je nabídne k prodeji do zahraničí. „Ostatní aerolinie už projevily o tohle naše plemeno zájem,“ chlubí se Košljakov.
Sulimov jejich chovem strávil celá léta. Na důkaz špičkovosti svých psisek Aeroflot přichází s ukázkou. Do hromady zavazadel je ukryt černý kufřík napěchovaný pistolemi a granáty. Budou psi schopni ho najít?
Objevuje se jedna z fen. Snadno a rychle nebezpečí vyčenichá a položí čumák na kufřík. Za odměnu dostává sušenku. Kufřík je odnesen ke zkoumání rentgenovým rámem. Ale nastává problém. Pes splnil úkol, rentgen však nefunguje. Houf bezpečáků, tísnících se kolem zařízení, je v rozpacích. Zoufale se hrabou v drátcích. Chovatel pouze dodává, že pes je spolehlivější.
Zdroj: ČTK, AFP

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down