14.10.2004 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Psi se dají zvládat různým způsobem

Kdo by se domníval, že jsou nebezpeční psi všech možných plemen či kříženci, kteří doprovázejí na ulicích či na různých hudebních akcích „alternativně“ oblečenou a nekonformně žijící mládež, ten by se mýlil.

Právě tito psi, kteří jsou prakticky neustále se svými pány a jsou zvyklí na lidskou společnost i na společnost ostatních psů, žádnou agresivitu neprojevují. Nejsou frustrováni tím, že je páni po brzkém ranním vyvenčení na dlouhé hodiny opustí. Nejsou též stresováni výcvikem, který absolvují s jinými osobami a jejich páni nedokážou zásady tohoto výcviku uplatnit a jsou často nedůslední; popřípadě nejsou tito psi frustrováni absencí jakéhokoli výcviku a nejistotou v hierarchii autorit v rodině, ve které žijí.
Možná, že mladí lidé s dredy anebo bez nich nevelí svým psům odbornými kynologickými povely, efekt je však zřejmý. Tito psi jsou chováni jako opravdoví společníci člověka a nikoli jako psi hlídací, „obranáři“, či proto, že mají potvrdit „úroveň“ svého majitele.
Kdo se vyskytl na nějakém zpravidla velmi hlasitém koncertě, ať už šlo o ska, hip hop nebo jiný žánr, ví, o čem hovořím. Zcela jistě se podivil množství psů, kteří se zde zpravidla bez nejmenších problémů pohybují, aniž štěkají a aniž se přespříliš přátelí s ostatními lidičkami.
Zkrátka, výcvik psů je samozřejmě nutný, může být ale i poněkud netradiční a jeho účinek se projeví tak, že je pes vychovaný. A ovšem v žádném případě nelze zapomínat na očkování proti vzteklině.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down