10.01.2003 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Psi v Praze zatím mohou volně pobíhat

Ačkoli pražský magistrát už několik měsíců připravuje vyhlášku, která má omezit volný pohyb psů na ulicích, počká na to, až jak dopadne novela zákona na ochranu zvířat, chystaná ministerstvem zemědělství.

Podle původního návrhu městské vyhlášky by lidé museli mít psy na ulicích přes den na vodítku. Velcí psi by navíc museli mít náhubek. Volně by psi mohli pobíhat jen na vymezených místech v parcích. Magistrát záměr zdůvodnil tím, že se množí případy napadení lidí psy i konflikty mezi zvířaty. Návrh vyvolal podle pražského primátora u majitelů psů velkou kritiku a ustanovení bylo vypuštěno.
Odpůrci návrhu poukazovali i na to, že některé městské části vůbec nevymezily místa pro volný pohyb psů. Magistrát by měl podle nich spíše důsledně kontrolovat dodržování současných předpisů, například placení poplatků za psy, povinnost majitelů uklízet exkrementy a zákaz vstupu psů na dětská hřiště.
Obce by přijetím novely získaly širší pravomoc upravit vyhláškou chov zvířat a ukládat chovatelům různé povinnosti. Vláda by ji podle primátora Blažka měla projednat v únoru, platit by měla od července. „Bylo by namístě zamezit třeba tomu, aby někdo v bytě choval neúměrné množství zvířat, stanovit povinnosti chovatelům nebezpečných psích plemen a podobně," uvedl. Návrh vyhlášky omezující volný pohyb psů by město oprášilo tehdy, pokud by novela podporu zákonodárců nenašla, dodal.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down