20.12.2011 | 08:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Psovi psí dárek

Leckdo si před Svatvečerem vzpomene, že mezi jeho blízké patří i domácí zvíře, a že by mohl i pro ně připravit nějaký dárek. Proč ne, ostatně to má i v našich zemích jistou tradici.
A může jít o nějakou lahůdku, ale pozor, jen „zvířecí“. Určitě není vhodné a to nejen z výchovných důvodů krmit psa či kočku lidskými dobrotami ze slavnostní tabule. Lidská strava vždy obsahuje sůl, na kterou zvířata nejsou zvyklá a může jim škodit, ale i všelijaká koření a zde platí totéž.
Samozřejmě je možné pejskovi nebo kočce dát ochutnat lidskou stravu, například, líznout jogurtu, smetany, nebo kousek čistého vařeného masa ještě před dokořeněním, anebo kousek kapra, ale „bez obalu“ ale pozor na kosti.
Ve specializovaných obchodech je nabídka psích a kočičích, ale i ptačích lahůdek opravdu velká. Je zde možné pořídit i hračku, pro psa například kousací tvrdý balonek, sušené prasečí uši, žvýkací kosti z kůže nebo speciální jedlé hmoty nebo jiné zvláštnosti. Kočku mohou potěšit umělé myši různých velikostí a ptáčky hračky do klece. Zajisté je z čeho vybírat.
Ze všeho ale asi domácí zvíře potěší nejvíc lidská pozornost, tedy čas, který mu pán či paninka věnují.
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down