27.01.2012 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ptačí chřipka v Asii

Podle Indonéského ministerstva zdravotnictví podlehli minulý týden ptačí chřipce v Indonéské republice další lidé, kteří se nakazili od nemocných holubů. Výsledky laboratorních testů potvrdily přítomnost viru H5N1. Indonésie je nejhůře postiženou zemí světa; od roku 2003 tu má ptačí chřipka na svědomí smrt 152 lidí.

Druhou nejhůře zasaženou zemí je Vietnam, kde bylo v poslední době zjištěno několik nových ohnisek nákazy ptačí chřipkou. Úřady informovaly o vybití téměř 3000 kusů drůbeže. Vietnam patří k zemím, které jsou od roku 2003 nejvíce postiženy ptačí chřipkou v jihovýchodní Asii.
U delty Mekongu v provincii Tien Giang byl virem napaden chov drůbeže o 2500 kusech. V provincii Ha Giang na severovýchodě Vietnamu bylo zjištěno dalších pozitivně testovaných 450 kuřat, která byla ihned usmrcena. Vietnam byl v regionu nejvíce postižen nákazou chřipky v roce 2003. O tři roky později se mu podařilo epidemii dostat pod kontrolu. Na celém světě registruje Světová zdravotnická organizace (WHO) přes 340 lidských obětí této nákazy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down