14.11.2007 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Regulace početních stavů zvěře

Zákon nedává vlastníkům žádnou možnost stav honitby ovlivňovat.

Všechny majitele honebních pozemků uráží tisková zpráva ministerstva zemědělství o regulaci početních stavů zvěře, kterou vydal 12. listopadu jeho tiskový mluvčí Petr Vorlíček.
Z něj vyplývá, že přemnožení zvěře je zaviněno vlastníky pozemků a že je na nich, aby mu zabránili. Všichni víme – a upozorňujeme na to již šest let, od vzniku zákona č. 449/ 2001 – že zákon nedává vlastníkům žádnou možnost stav honitby ovlivňovat, naopak ohrožuje majetek vlastníků,“ prohlásila Petrová. Totéž podle ní konstatoval i Ústavní soud ČR ve svém nálezu z prosince minulého roku. Protože se tak děje, jak stojí v druhém paragrafu zákona, pro ochranu přírodního bohatství, nemohl Ústavní soud ČR zákon zrušit. To může jedině Parlament ČR. Změnu zákona o myslivosti navrhuje také Národní lesnický program II, jehož konečné řešení mají projednávat ministerstva životního prostředí a zemědělství. Jak vyplývá z tiskového prohlášení ministerstva, myslivecká lobby MZe se snaží všemi prostředky, tedy i osočováním vlastníků honebních pozemků, odvrátit projednávání novely, případně nového zákona o myslivosti našimi zákonodárci.
Sdružení vlastníků honebních pozemků v ČR konstatuje, že tisková zpráva MZe o regulaci početních stavů zvěře vydává pouze svědectví o tom, že jeho zodpovědní pracovníci se buď v celé problematice nevyznají nebo úmyslně nechtějí vážný problém devastace přírody přemnoženou spárkatou zvěří doopravdy řešit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down