30.04.2013 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Řetězce by měly povinně zveřejňovat podíl tuzemských potravin

O novele označované za největší změnu potravinového práva v ČR od vstupu země do EU jednala vláda

Potravinářská komora chce do připravované novely zákona o potravinách prosadit, aby obchodní řetězce povinně zveřejňovaly údaje o podílu českých potravin na svých pultech. Potravináři chtějí návrh do zákona doplnit při projednávání ve Sněmovně. Na Slovensku platí obdobná novela od dubna.
Obchodníci by podle chystané změny hlásili poměr zahraničních a domácích potravin Ministerstvu zemědělství. Ministerstvo by tento seznam zveřejňovalo na svých webových stránkách a několikrát do roka by se prováděla aktualizace. U vícesložkových potravin to může být problém.
Potravinářské komoře se nepodařilo prosadit do původního návrhu povinnost zveřejňování obsahu hlavní složky, jméno výrobce u pultového prodeje nebalených potravin a značení země původu u všech potravin.
Návrh zákona rozšiřuje kompetence ministerstva zemědělství, které je jeho předkladatelem, i na oblast veřejného stravování a zvyšuje postihy za klamání při prodeji potravin. S přesunem kompetencí nesouhlasí ministerstva zdravotnictví a financí.    
Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down