Rusko dočasně zastaví dovoz vedlejších hovězích produktů z Austrálie

Zákaz exportu byl zaveden kvůli zjištění zbytků růstového hormonu Trenbolone v malém množství vývozních zásilek. Ve většině zemí je použití Trenbolone povoleno, avšak zakázán je v Rusku a ve Společenství nezávislých států.

Veterinární lékaři ruského veterinárního úřadu zastavili v Rusku import vedlejších hovězích produktů z Austrálie, laboratorním vyšetřením byl odhalen v zásilkách zakázaný růstový stimulant Trenbolone. Tento zákaz bude platit od 27. ledna. Z Austrálie byly v loňském roce vyvezeny do Ruska vedlejší hovězí produkty v ceně více než deset milionů australských dolarů (177,8 milionu korun). Austrálie je třetím největším vývozcem hovězího masa po USA a Brazílii. Vývoz hovězího masa a jeho vedlejších produktů do Ruska má povoleno více než 30 procent australských společností.

Loni bylo v průběhu 11 měsíců vyvezeno z Austrálie do Ruska 12 435 tun hovězích drobů v hodnotě 10,5 milionu AUD (186,9 mil. Kč) a 2013 1,1 milionu tun červeného masa v hodnotě 4,5 miliardy USD (91 miliard Kč).*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *