25.05.2009 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko investuje miliardy dolarů do rozvoje drůbežích farem

Plánuje omezit svou závislost na dovozu drůbežího masa

Rusko chce snížit svou závislost na dovozu drůbežího masa, které většinou pochází ze Spojených států. USA vyvezly loni do Ruska téměř čtvrtinu svého drůbežího masa určeného pro export. Rusko chce ale nyní toto potravinářské odvětví Spojených států v hodnotě 55 miliard dolarů (asi bilion Kč) přinutit, aby si hledalo nová odbytiště. Do roku 2012 plánují Rusové dovoz drůbeže omezit na polovinu.
Při růstu cen potravin v loňském roce se řada zemí včetně Ruska přesvědčila o tom, jak je důležité nebýt příliš závislý na dovozu. Zároveň se snaží rozšířit svou vlastní výrobu potravin, aby během ekonomické krize náklady na dovoz omezily.
Spotřeba drůbežího masa v Rusku roste a získává větší oblibu než dražší maso hovězí. Soběstačnost v produkci drůbežího masa by vytvořila pracovní místa a pomohla Rusku vyhnout se potížím s případnými růsty cen dovážených potravin.
Rusko loni vyprodukovalo 2,5 milionu tun drůbežího masa. Letos plánuje zvýšit objem kombinované výroby drůbežího a vepřového masa o 550.000 tun, uvedlo ministerstvo zemědělství. Ruské banky poskytnou v půjčkách kolem 140 miliard rublů (asi 86 miliard korun) na rozvoj drůbežích farem a jatek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down