03.04.2017 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko omezuje dovoz české drůbeže

Ruská zemědělská inspekce dočasně zavedla omezení dovozu živé drůbeže a násadových vajec ze čtyř krajů České republiky, kvůli výskytu aviární influenzy. Omezení se týká Pardubického, Karlovarského, Královéhradeckého a Plzeňského kraje.

Živá drůbež a násadová vejce, z nichž se líhne drůbež, se z těchto českých krajů nesmí přes území Ruska ani převážet. Rusko v polovině února dočasně zakázalo dovoz stejné produkce z Itálie, Řecka, Slovenska a Polska. Před dvěma týdny ruská zemědělská inspekce omezila kvůli nákaze export drůbeže ze šesti ruských regionů.

Ptačí chřipka se v České republice začala šířit začátkem ledna. Veterinární lékaři potvrdili výskyt téměř 40 ohnisek, kolem nichž vyhlásili ochranná a dozorová pásma. Celkem bylo utraceno zhruba 100 000 ptáků a zničeno 115 000 vajec. Lednový celostátní zákaz pořádání výstav a burz ptactva Státní veterinární správa zrušila. Komerčním chovatelům bylo povoleno mít drůbež venku ve volných výbězích. Mimořádná veterinární opatření platí ve vyhlášených ochranných pásmech kolem ohnisek nemoci nadále, kterých je v České republice aktuálně šest.*

Zdroj: www.ctk.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down