29.05.2017 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rusko zmírnilo zákaz dovozu českých kuřat

Meziročně mezi lednem a dubnem poklesl vývoz jednodenních kuřat do Ruska na zhruba polovinu (81.300). Násadových vajec bylo letos do konce dubna vyvezeno celkem 26,57 milionu kusů oproti loňským 31,8 milionu.

Zatímco v období, kdy se zákaz vztahoval na 10 krajů vyvezly české firmy do Ruska asi 850 000 ks násadových vajec, v období po částečném uvolnění obchodu, došlo k téměř sedminásobnému nárůstu vyvezeného množství na téměř 5,8 milionu kusů.

Státy mimo EU mohly zakázat dovoz českých drůbežích výrobků kvůli výskytu ptačí chřipky. Rusové zákaz vydali již na začátku února, následně zákaz rozšířili a na konci dubna jej zmírnili. Z dalších států omezila dovoz drůbežích produktů Ukrajina, Hongkong, Izrael, Mexiko, Bělorusko a Irák. Očekává se, že k dalšímu rušení omezení ze strany třetích zemí by mohlo dojít koncem června.Státní veterinární správa bude v intenzivním jednání s cílem v co nejkratší době vrátit podmínky obchodu do standardního režimu.

Veterinární lékaři zrušili na konci dubna poslední ochranná pásma před ptačí chřipkou, která byla v Poseči na Karlovarsku. V ČR bylo potvrzeno 39 ohnisek nákazy v chovech. Nyní neplatí žádné mimořádné veterinární opatření v souvislosti touto nákazou.

Zdroj: www.ctk.cz

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down