30.07.2004 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruští inspektoři kontrolují vývozce

S kontrolou ruských inspektorů musí v těchto dnech počítat výrobci potravin živočišného původu, kteří vyvážejí do Ruska nebo mají na vývoz smlouvu. Od září totiž budou moci dodávat na ruský trh živočišné produkty jen ty závody, které mají přístup na společný evropský trh a navíc je schválí ruská veterinární služba.

Česká republika jako člen EU musí být respektovat režim vztahů, který platí mezi Ruskem a unií. Rusko od 1. června zakázalo dovoz masa ze zemí Evropské unie, který po několika dnech zrušilo. Koncem června pak skončilo v Moskvě jednání mezi oběma stranami o tom, za jakých podmínek se budou moci vyvážet produkty živočišného původu na ruský trh.
Současná etapa kontrol se týká 13 podniků na červené a bílé maso a 11 podniků vyrábějících mléko a mléčné výrobky, uvedlo ministerstvo zemědělství. Ruská delegace přijela do Česka počátkem týdne a nejdříve se seznámila s organizací státního veterinárního dozoru, se systémem veterinárních kontrol a nákazovou situací. Velkou pozornost věnovali ruští odborníci tzv. nemoci šílených krav (BSE) a její prevenci. Inspekce v jednotlivých podnicích začaly potrvají do 6. srpna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down