09.04.2003 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Rybáři vyčíslili povodňové ztráty

Rybářům zejména v jižních a západních Čechách způsobily loňské povodně ztráty na rybnících a rybničním zařízení a zhruba dvacet rybářských podniků přišlo o 900 tun ryb. Na obsádkách vznikla při záplavách škoda 300 milionů korun, kterou bude rybářům stát kompenzovat asi z jedné třetiny.

Vláda začátkem února schválila program obnovy, odbahnění a rekonstrukce rybníků a vodních nádrží, na který by v letech 2003 až 2006 mělo být vynaloženo 3,3 miliardy korun.. Rybáři podle správního ředitele profesního Rybářského sdružení Václava Šilhavého mohou letos počítat i se 70 miliony korun na zabezpečení tzv. mimoprodukčních funkcí rybníků. Nárok na ni však nemají například příspěvkové organizace. Výzkumný ústav rybářský a hydrobiologický (VÚRH) ve Vodňanech vyčíslil škodu na osm milionů korun, ale stejně jako Střední rybářská škola ve Vodňanech, Školní rybářství Protivín a rybníky Českého rybářského svazu nedostal nic.
Přestože loňský rok nebyl pro české rybáře příznivý, budou se také letos od 23. do 26. dubna konat Vodňanské rybářské dny. Program bude zahrnovat národní seminář o ochraně zdraví ryb, mezinárodní konferenci Nové technologie a nové druhy v akvakultuře a den otevřených dveří Střední rybářské školy a Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie. Součástí rybářské přehlídky bude výstava Fishtech a tradiční rybí trh na náměstí.
Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down