19.01.2007 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SABRE: výzkumný projekt EU

Přehled aktivit v rámci projektu zaměřeného na šlechtění hospodářských zvířat.

Ve dnech 12.–13. září 2006 se konala v Edinburgu (VB) 1. konference v rámci projektu SABRE. Na konferenci proběhly přednášky na téma udržitelnost zemědělství, vlastního projektu SABRE a zapojení průmyslových organizací a workshopy zaměřené na výzkumné potřeby v numerické genomice a kvantitativní genetice dobytka.
Ve dnech 5.–6. června 2007 se uskuteční v Nizozemí 2. konference a to společně s projektem EADGENE (European Animal Disease Genomics Network of Excellence for Animal Health and Food Safety).
SABRE je integrovaný projekt 6. rámcového programu V&V, který se bude zabývat řadou nových strategií šlechtění ke zlepšení zdravotního stravu a pohody zvířat, dále ke snižování chemických a energetických vstupů při produkci, k minimalizaci odpadu z produkce a znečišťování životního prostředí a ke zvyšování bezpečnosti a kvality potravin.
Do projektu je zapojeno téměř 200 vědců z 33 předních výzkumných a průmyslových organizací ve 14 zemí. Náklady na projekt, který byl zahájen 1. dubna 2006 a poběží po dobu čtyř let, se odhadují na 23,1 milionů EUR, příspěvek Evropské komise je 13,9 milionů EUR. Práce na projektu je rozdělena do 12 sektorů zaměřujících se na výzkum, vývoj a komunikaci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down